Prosinec 2012: Ozvěny ze zastupitelstva

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

12. prosince se konalo poslední pravidelné zasedání zastupitelstva MO Vratislavice nad Nisou v roce 2012. Na programu byla spousta zajímavých bodů, hlavním tahákem byl ale bezpochyby rozpočet na rok 2013.

Rozpočtu však předcházela stálice posledních jednání – a to dohoda o narovnání se společností Imobilien AG. V odlišnosti od minulých jednání byl tento bod velmi stručný. Opozice se ústy p. Brauna hned v úvodu vymezila, že se hlasování zdrží a následné hlasování ukázalo, že návrh neprošel ani přes hlasy koaliční. Co se bude dít dál, uvidíme.

Samotné jednání o rozpočtu začalo poněkud „netradičně“. Starosta začal diskuzi o vlastním předkládaném návrhu předložením vlastního (koaličního? Po pracovním setkání upraveného? Byl v tom trochu zmatek. :-)) protinávrhu k vyvěšenému rozpočtu. Ten měl několik stran a zastupitelé jej dostali až na stůl. Umíte si asi představit, že zasedací místnosti rozhodně necloumalo všeobecné nadšení a schvalování „nejistého“ rozpočtu se posunulo do mírně depresivní atmosféry.

Zpochybněn byl reálný obraz přebytku finančních prostředků z minulého roku, diskutovalo se o dotaci a rizicích spojených s rekonstrukcí sokolovny, o tom, jestli se navzdory neschválení dohody s Imobilien má počítat v rozpočtu s nějakou formou narovnání… Nebylo to vždycky hezké, sotva to běželo podle doporučovaných scénářů, ale po téměř hodinové debatě byl rozpočet nejtěsnější většinou osmi hlasů schválen. V návaznosti na tuto skutečnost byl stažen rozpočtový výhled pro další roky a bude předložen na příštím řádném zasedání.

Diskutovala se také náplň činnosti rady a zastupitelstva v prvním pololetí příštího roku. Zastupitelé se shodli na dodržení termínů zasedání každou třetí středu v měsíci (zapište si do svých kalendářů :-)) a prošel i návrh p. Jecha – tj. že Vratislavice by v příštím roce měly pracovat na tom, aby na svém území otevřely stavební úřad.

Památnou tečkou bylo asi třicetiminutové projednávání informací kontrolního výboru. To především díky skutečnosti, že na uplynulé schůzce výboru (mé první) bylo „demokraticky“ rozhodnuto, že se budeme scházet v pracovní dny dopoledne. Činnost, kterou jsou členové povinni vykonávat ve svém volném čase, tímto rozhodnutím získává zcela nový rozměr.

Poznámka: Doporučovaným zvykem bývá, aby kontrolní výbor vedla opozice. U nás nikoli, budiž. Opozice má ve výboru dva ze sedmi členů. Budiž. Jeden (já) s navrženým časem ostře nesouhlasí, druhého (p. Tomína z ODS), který byl z minulého jednání KV omluven, se na to pro jistotu vůbec nikdo neptal. Budiž?

Marný byl apel primáře Vytisky na využití selského rozumu, nezabraly ani obavy z proslavení Vratislavic na předních stranách českých deníků. Spor, zda se jedná o vůli, nebo zvůli většiny (proto „demokracie“ v uvozovkách) a o odpověď na otázku, jestli proti tomu zastupitelstvo může zasáhnout, doputuje dle schváleného usnesení až na Ministerstvo vnitra. Rozuzlení se dočkáme, doufejme, příště.

Na závěr přicházím jen s povzdechem! Na prknech zasedací místnosti se občas odehrává větší divadlo, než by si náš obvod zasloužil. Máte-li zájem poslechnout si audiozáznam, můžete tak učinit pomocí našeho přehrávače, nebo na stránce věnované přímo tomuto zastupitelstvu.

Jana Schlegelová, 16. prosince 2012.

Vratislavický zpravodaj o prosincovém zastupitelstvu:

(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

2 komentářů u článku Prosinec 2012: Ozvěny ze zastupitelstva

 1. Tak si říkám, jestli bychom se fakt neměli spolehnout na ten selský rozum, místo Ministerstva vnitra... 😀 http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/uz-neni-ani-kocourkov-vnitro-manipulovalo-s-peticnimi-archy?utm_medium=fbwall&utm_source=fbp

  (0)(0)
 2. Jirka M

  Na úřední desce Vratislavic je vyvěšený návrh rozpočtu. Pozor jde to dam dost těžko najít.
  Úřední deska, kolonka ostatní:
  http://vratislavice.cz/uredni-deska/ostatni/103-mestsky-obvod-liberec-vratislavice-nad-nisou-navrh-rozpoctu-na-rok-2012-vcet

  Přijďte ve středu diskutovat.

  (0)(0)
 

 
 
previous next
X