Pozvánka: Představení rekonstrukce tram. trati

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

Pozvánka převzatá z oficiálního webu Vratislavic nad Nisou

V úterý 11. 3. 2014 od 18.00 hodin proběhne v hlavním sále KC 101010 veřejné představení projektu rekonstrukce tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou za přítomnosti zástupců ÚMO Vratislavice nad Nisou a zástupců DPMLJ.

Občanům bude představen projekt jako celek, doba rekonstrukce, výluky tramvajové dopravy a zajištění náhradní autobusové dopravy včetně dopravního řešení po dobu rekonstrukce. Následně budou zodpovězeny případné otázky občanů.

Doplnění: Tisková zpráva DPMLJ a.s.

Plánovaná výluka na tramvajové trati do Jablonce nad Nisou začne v sobotu 15.3.2014 od 4:00 hodin. Náhradní autobusová doprava přibližně na rok nahradí tramvaje dle nových výlukových jízdních řádů.

Dlouhodobě plánované a opakovaně avizované uzavření tramvajové trati ve směru do Jablonce nad Nisou se stává aktuálním tématem, jak pro desetitisíce cestujících MHD z obou měst, tak pro vítězného zhotovitele stavby – Sdružení COLAS-CR SA-IDS. Z důvodu modernizace a rekonstrukce dvou traťových úseků bude od 15. 3. 2014 tramvajová doprava zcela nahrazena dopravou autobusovou. V platnost vejdou připravené výlukové jízdní řády a nově budou zřízeny také náhradní zastávky.

Cestující MHD a návštěvníky obou měst na změnu režimu dopravy v uzavřeném úseku upozorní hlášení na terminálu MHD, letáky v dopravních prostředcích, informacemi na elektronických informačních tabulích, spoty v rádiích, v regionální televizi, informace v tisku, na webových stránkách společnosti a také na internetových portálech.

Vedení společnosti v poslední pracovní den před zahájením tramvajové výluky v pátek 14. 3. 2014 posílí službu stávajícího INFOCENTRA ve Fügnerově ulici. Provizorní informační stanoviště vznikne v odstaveném tramvajovém voze T3M, kde budou cestujícím podávány upřesňující informace a zároveň zde mohou být zájemcům vytištěny výlukové jízdní řády.

Jelikož se jedná o velmi rozsáhlou stavbu, během níž může dojít k nepředvídatelným dopravním komplikacím, vedení DPMLJ je připraveno aktuálně reagovat a po vyhodnocení provozu v prvních týdnech upravit jízdní řády linek X5 a X11.

Souhrnný přehled změn v režimu dopravy na lince č. 5 a č. 11

 • Tramvaje nahrazeny autobusy dle nových výlukových jízdních řádů v úseku Rybníček – Jablonec nad Nisou, Lázně (po 20.00 hod. jsou výlukové spoje prodlouženy až do zastávky Jablonec nad Nisou, autobusové nádraží).
 • Přeprava v úseku Viadukt – Rybníček bude u linek X5 a X11 zrušena. Cestující mohou k přepravě využít tramvajových linek č. 2 a č. 3.
 • Autobusy náhradní dopravy budou zastavovat pouze na zastávkách určených pro náhradní autobusovou dopravu s těmito dalšími úpravami:
  • nově zřízena náhradní zastávka Mlýnská ve směru do Jablonce nad Nisou
  • nově zřízena náhradní zastávka Proseč nad Nisou, škola ve směru do Jablonce nad Nisou
  • autobusová linka č. X5 bude nově končit v náhradní zastávce Vratislavice nad Nisou, U Cukrárny v ulici Dlouhomostecká (do zastávky Vratislavice nad Nisou, výhybna z důvodu stavby není možné zajíždění vozidel).
  • autobusová linka č. X11 bude nově končit v náhradní zastávce Jablonec nad Nisou, Lázně v ulici Budovatelů. Po 20:00 hod. hodině do ukončení provozu budou všechny spoje linky č. X11 prodlouženy do zastávky Jablonec nad Nisou, autobusové nádraží odkud budou začínat i ve směru do Liberce ze stanoviště č. 10 (platí PO-NE).
  • v zastávce Rybníček budou linky X5 a X11 začínat a končit na tramvajových zastávkách linek č. 2 a 3.
 • Autobusy náhradní dopravy budou vybaveny automatem na prodej jízdenek MHD.
 • Autobusy náhradní přepravy linek č.X5 a X11 budou zastavovat v zastávce Fügnerova  (TERMINÁL MHD) na tramvajových zastávkách linek č. 2, 3, 5, 11.

Informace k jízdním řádům linek č. X5 a X11

 • Spoje linky č. X11 budou jezdit po celý týden v intervalu 20 minut. Většina spojů bude provozována kloubovými autobusy. Ostatní spoje budou provozovány nízkopodlažními vozidly, které budou v případě potřeby v úseku Rybníček – Vratislavice a zpět posíleny dalším autobusem.
 • V pracovní dny, v době ranní a odpolední špičky, budou vybrané spoje posíleny v úseku Rybníček – Vratislavice dalšími autobusy.
 • Spoje linky č. X5 budou jezdit v pracovní dny, v době ranní a odpolední špičky v intervalu 20 minut a dále budou po celý týden doplňovat spoje linky č. X11 ve večerních hodinách.
 • V rámci sdruženého JŘ linek č. X5 a X11 bude v úseku Rybníček – Vratislavice bude zajištěn pravidelný interval 10 minut mezi jednotlivými spoji v pracovní dny v čase přepravní špičky
 • Provoz linek č. X5 a X11 bude bedlivě sledován a v případě potřeby budou vybrané spoje okamžitě operativně posíleny.
 • Autobusy posilující spoje linky č. X11 v úseku Rybníček – Vratislavice budou označeny jako linka X5 a nápisem POSILOVÝ SPOJ a budou jezdit vždy jako první před spojem linky č. X11.
Pozn.: další podrobné informace k výluce budou zveřejněny v pátek 7. 3. 2014 na webových stránkách www.dpmlj.cz
(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

3 komentářů u článku Pozvánka: Představení rekonstrukce tram. trati

 1. Další informace ohledně výluky, včetně jízdních řádů. http://www.dpmlj.cz/mhd-liberec/aktuality/vyluka-na-tramvajovych-linkach-c-5-a-11-od-soboty-15-3-2014_383/

  (0)(0)
 2. Jiří Mejsnar

  Projekt rekonstrukce tramvajové trati bude představen veřejnosti. Není to náhodou v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek?
  Požadavek na zveřejnění dokumentace k lesoparku byl zamítnut právě s odůvodněním, že by došlo k porušení zákona o veřejných zakázkách.
  Jednou to holt jde podruhé ne...
  Ono je vždycky horší když se nechce, než když to nejde:-(

  (0)(0)
  • Aleš Preisler

   Vážený pane inženýre,
   je třeba rozpoznat zásadní rozdíl mezi oběma akcemi, které zmiňujete. U rekonstrukce tramvajové trati v době představení občanům již bylo ukončeno výběrové řízení,ale u akce Lesopark ještě není výběrové řízení ani započato. To je ten rozdíl, ale pevně věřím, že to Vy velmi dobře víte. Ono to je přesně jak píšete a souhlasím s Vámi. Vždycky je horší když někdo pochopit nechce,než když mu to nejde!

   (0)(0)
 

 
 
previous next
X