Naše Vratislavice z.s.

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

1. listopadu bylo na Ministerstvu vnitra registrováno občanské sdružení Naše Vratislavice. Podle platného občanského zákoníku došlo k 1. lednu 2014 k transformaci sdružení na spolek.

IČO: 01205145

Předseda: Jana Schlegelová (+420 775 991 943)

Místopředseda: Petr Jeništa

Cíle spolku

 1. Upevnění občanské společnosti v městském obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou.
 2. Informování občanů městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou o aktuálním dění v obvodu, o jeho historii a místních zajímavostech.
 3. Prosazovat a aktivně podporovat rozvoj městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou – to s důrazem na trvale udržitelný rozvoj a zachování charakteru příměstské čtvrti s dostatkem zeleně a míst pro aktivní odpočinek.
 4. Zasadit se o trvalé zlepšování kvality života občanů v městkém obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou.
 5. Aktivně komunikovat se zástupci městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou, případně se zástupci Statutárního města Liberec, ve smyslu výše uvedených cílů.

Zveme Vás na setkání!

Členové a příznivci spolku se schází pravidelně v kavárně 101010 každé pondělí před zastupitelstvem (zpravidla každé třetí pondělí v měsíci) – v 18:00. Na nich plánujeme a koordinujeme naší další činnost a rozebíráme aktuální otázky života v našem obvodu. Setkání jsou otevřená – určitě se můžete připojit!

Dokumenty

Stanovy
Výroční zpráva 2012
Výroční zpráva 2013
Zápis z ustavujícího shromáždění
 
(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

9 komentářů u článku Naše Vratislavice z.s.

 1. Vážení zakladatelé o.s. Naše Vratislavice.
  Velice jsme přivítali vznik celovratislavického sdružení, které má podobné cíle s naším "Občanským sdružením Vratislavice- Kořenovská".
  Pokud to bude možné, rádi se zúčastníme vašeho ustavujícího shromáždění. Místo konání v kavárně Tenténu považujeme za vhodné, i když hrozí nedostatek míst při větší účasti.
  Další možnost je restaurace nebo sál Svoboda.

  S pozdravem
  Luboš Zít
  Občanské sdružení Vratislavice - Kořenovská.

  (0)(0)
  • Díky za zprávu! Budeme moc rádi, když dorazíte! 🙂
   Máte pravdu, z kapacitních důvodů začínám přemýšlet o přesunutí schůze do Zámecké konírny, v salonku je klid a jsou tam větší prostorové rezervy... Tak do týdne to rozsekneme!
   Budeme se těšit.

   (0)(0)
 2. Pavel Hrstka

  Pokusím se zařídit "jednací klubovnu", nebo jak to nazvat, v 101010. Do týdne bude rozseknuto dle Jany.

  (0)(0)
 3. Vlastislav Kotek

  Dobrý den,
  datum schůze jsem si poznamenal do diáře a doufám, že mi čas dovolí se zúčastnit.
  Kromě toho bych měl technický dotaz: Dosud jsem neodhalil, jak a kam bych mohl vkládat jednotlivé příspěvky, pokud nejsou reakcí na již uvedené články? Mám několik zajímavostí a rád bych se o ně s vámi podělil.

  (0)(0)
  • Dobrý den, tak se budeme těšit!
   A teď k té otázce, pokud byste chtěl napsat nějaký článek, je zatím nejjednodušší mi ho poslat na email - jana@nasevratislavice.cz.
   Já ho pak obratem (po práci a tak :-)) zveřejním...
   Necenzurujeme, nezkracujeme 😉 Až na nějaké vulgarity a tak.. Ale to, myslím, nehrozí.. 🙂 Pod každým článkem je možno vést otevřenou diskuzi, do které má přístup každý, kdo umí počítat do deseti a tím překoná antispamovou kontrolu.
   (A máte pravdu, chybí nám tu nějaký formulář, přes který by to šlo řešit operativně - bez nutnosti přecházet do emailu - přímo ze stránek - zkusím na tom zapracovat).
   Budeme moc rádi, pokud budete přispívat!

   (0)(0)
 4. Benes Jiri

  Je smutne , ze nekdo resi cloveka co delal jen technicke veci a nevadi lidem treba podobny clovek jako byl Kalasnikov co v Rusku vymyslel samopal , ktery primo zabiji lidi. Nemam nic proti Kalasnikovi ani Porschemu . Za komunistu take lidi delali pro komunisty a na to uz se zapomina ?? Proste kdo chtel prezit musel se podridit rezimu jinak by spatne dopadl. Takze argument ze nekdo udelal auto v dobe vlady nacistu mi prijde hodne usmesvne. At si kazdy sahne do svedomi koho za komunistu podporoval ( i proti sve vuli) a pak soudi !!! Ono to v te dobe nacismu moc o hrdinstvi nebylo !!!! Takze by mne treba zajimalo jak pan Jirasko bojoval proti rezimu !!!!!

  (0)(0)
  • Ing.Petr Jeništa

   Zdravím Vás pane Jiří Beneši,
   děkuji Vám za Váš komentář, i když se mi zdá časově dost opožděný, asi tak půl roku. Já osobně bych uvítal, kdybyste reagoval na aktuálnější téma. Můžeme Vám třeba zveřejnit Váš samostatný článek na aktuální téma k dění ve Vratislavicích nad Nisou, nechcete?

   (0)(0)
 5. Naše Vratislavice z.s. dělají moc záslužnou práci. A díky internetu jste nám v Litni (městys vedle Karlštejna ve středních Čechách) moc pomohli s nasměrováním dotazů na radnici, zahalenou i u nás do "neproniknutelných tajemství".

  Prakticky jsme už využili informace z vašeho článku o korupci ( http://www.novaliten.cz/2015/02/co-delat-proti-korupci-v-litni/) a vaše zkušenosti s vyžádáním dat o fakturovaných částkách. Díky moc!

  A co je skvělé: přestože jsme s naším serverem teprve 3 měsíce na netu, už nás kontaktovali zastupitelé z dalších dvou českých obcí, kteří našli inspiraci v nahrávání zasedání na video a v článcích, které publikujeme.

  Problémy s komunálními politiky jsou zjevně všude stejné a dobré nápady, jako mají Naše Vratislavice z.s. aby proto zlatem vyvažoval!

  (1)(0)
  • Ing.Petr Jeništa

   Zdravím Vás pane Vodičko a děkuji jménem ZS, takové vyjádření je pro nás všechny členy ZS ( a věřím i některé občany) velkým povzbuzením v pokračování této činnosti.

   (0)(0)
 

 
 
previous next
X