Naše Vratislavice :: Faktury

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

Vážení čtenáři!

Dovolujeme si Vám s radostí oznámit, že se nám povedlo spustit databázi faktur hrazených naším městským obvodem. Data jsme po intervenci Statutárního města Liberec dostali od městského úřadu Vratislavice zadarmo – a to na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Budeme o ně opakovaně žádat i v budoucnu – tedy alespoň do doby, než se zveřejňování faktur stane pro Vratislavice samozřejmostí.

Databáze obsahuje všechny záznamy ze zdrojových souborů, kde si případě můžete nalezená data dle potřeby ověřit.

>> Naše Vratislavice :: Faktury

Verze: 1.0.0.
Data: 1. ledna 2008 – 30. září 2012

Historie projektu:

 • 1. října 2012 jsme podali na podatelnu žádost o seznam faktur.
 • Začátkem listopadu 2012 jsme převzali informaci, že faktury obdržíme, nicméně po uhrazení částky 2406 kč.
 • Proti výši úhrady jsme podali stížnost, která putovala na Statutární město Liberec.
 • 21. prosince jsme obdrželi rozhodnutí SML, kterým dostal MÚ příkaz předat nám seznam zadarmo. To s ohledem na nezákonné prodloužení lhůty při poskytnutí informace. Je trochu ironií, že zrovna toto porušení zákona jsme byli ochotni úřadu prominout. Nevadí. Pokračování příště. 🙂

Jana Schlegelová, 12. ledna 2013.

(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

6 komentářů u článku Naše Vratislavice :: Faktury

 1. Tak tohle je vynikajcí výsledek práce. A velmi zajímavé materiály. Rozhodně zvyšují transparentnost obce a mohou významně napovědět a přispět ke kontrole občany, jak naši zvolení představitelé hospodaří. Určitě se můžeme v budoucnosti těšit na zajímavé komentáře na toto téma.

  (0)(0)
  • Škoda, že to není samozřejmost... Myslím tím to, že je škoda, že to úřad nedělá sám. Naše výsledná aplikace není dokonalá, není to zrovna můj obor (i když úplně mimo to není) - dala jsem jí tři večery. Bude bohužel trpět tím, že budeme o data muset "zápasit", ta tak nebudou vždycky úplně aktuální... Ale jako studijní materiál si to osobně užívám! Doufám, že budou i ostatní. A třeba to na úřadě někoho inspiruje. 😉 Však jsem ty faktury na internetu nevymyslela já, mluví o tom třeba furt náš hejtman Martin Půta... 🙂

   (0)(0)
   • Tvé tři pracovní večery plošně spřístupnili informace (komplikovaně před tím získané), které před tím takto dostupné nebyly, a byly i do určité míry přístupné obtížně. Ve Vratislavicích nic podobného, kam až mi paměť sahá, nikdy nebylo. Díky.

    (0)(0)
 2. Jedna věc by se mi velmi líbila. Ovšem o ní se musíme poradit, zda je technicky a časově zvládnutelná. Úřadu našeho MO by to potíže rozhodně činit nemělo.
  Jedná se mi o významější investiční nebo rekonstrukční akce, které by mohli být definovány limitem vysoutěžené ceny dle výběrového řízení. K názvu akce by byla přiřazena vysoutěžená cena a částka, naplánovaná v rozpočtu. Po "kliknutí" na název akce by se rozbalily všechny faktury s touto akcí spojené a hrazené.
  Příklad: "Rekonstrukce střechy Vratislavického kostela" Vysoutěženo 4.500.000,- Kč, rozpočtováno 5.000.000,- v rozpočtu roku 2009, skutečnost 5.500.000,-Kč + klik = faktury.
  Pro celkovou orientaci a uživatelský komfort občanů by to mohlo být srozumitelnější.
  Napadl mě ještě jeden případ:
  "stavba multifunkčního a kulturního centra 101010"
  Vysoutěženo 65.000.000,- Kč bez DPH, vyjednaná dotace OOO,-Kč, rozpočtovaná částka upravována rozpočtovými opatřeními v r.2009, skutečnost 100.000.000,- včetně DPH
  Částky jsou informativní, protože si je přesně nepamatuji a je to jenom příklad. Uvidme. Jsme teprve na startu a ještě jsme se pořádně nerozběhli.

  (0)(0)
 3. Když se tím tak probírám, asi jsem neměla práskat, že mě to stálo tři večery. Ještě jsem na tom mohla zbohatnout 😀 😀 😀 - s ohledem na faktury MO za web (najděte si v databázi příjemce CTECH s.r.o)

  (0)(0)
 4. Ondřej Livora

  Faktury jsou opravdu super. Zabýval se někdo tím, kolik je tam položek ostatní služby. Pod to se dá schovat opravdu hodně peněz a prakticky cokoliv. Ne, že by se pod kancelářské potřeby nedalo schovat také něco jiného, ale položka ostatní služby je opravdu netransparetní.

  (0)(0)
 

 
 
previous next
X