Komunální volby jsou už tady…

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

Nikdo mne nemůže obvinit, že bych byl příznivcem pana Lukáše Pohanky. Přesto musím konstatovat, že se mu těsně před ukončením volební kampaně podařilo zasadit tvrdé rány, v rámci volebního boje, členům stávajícího vedení MO Vratislavice nad Nisou.
Jednak reportáží v TV Prima (již zase tato oblíbená značka?), kde reportér poukázal na nekalé praktiky při výběrovém řízení firem pro realizaci projektů – zahradních úprav. Stále ještě působící rada MO si svým způsobem sama naběhla do své vlastní pasti, a sice prosazováním zásad otevřené obce, tj.zveřejňování maxima informací, aby mohla fungovat laická kontrola občanů. Team bývalého starosty L.Pohanky a žhavého kandidáta na znovuzvolení starostou za SLK briskně využil této nahrávky na smeč (zápisy z jednání rady MO) a zasadil tvrdý úder a poukázal na klientelismus (ať již skrytý nebo otevřený) při rozhodování o této zakázce. Až do tohoto okamžiku je vše v pořádku a takto by měla opozice fungovat.
Jenom mi v této spojitosti naskakují následující souvislosti. Proč reportáže TV Prima přijdou vždy ve vhodný okamžik pro p.Pohanku a reportér vedením rozhovoru (a vhodným sestřihem) vždy zesměšní jeho protivníky? Proč TV Prima nepřijela na reportáže na základě výzev jiných občanů? Kdo v TV Prima rozhoduje, na jaké téma a s kým se udělá reportáž? Tady to též smrdí klientelismem, i když z druhé strany. A jako poslední fakt – p.Pohanka, když byl ve funkci jako starosta, velmi důsledně zabraňoval tomu, aby občané měli přístup k informacím z jednání jeho rady ( včetně používání rušičky odposlechů ). Asi proto, aby se nedostal do podobné informace jako jeho oponenti ….  🙂 !
Třetí vydání občasníku bylo též velmi dobře načasované, je vidět, že pan Pohanka si platí na Public Relation tj. vytváření obrazu o své osobě, skutečné odborníky. Bohužel, ve výčtu svých zásluh, co vše pro občany Vratislavic udělal, již není pouze asertivní, ale drzý. Neboť se nestydí presentovat jako své úspěchy to, na čem neměl podíl, nebo polopravdy ( které vhodně formuluje ve svůj prospěch), nebo dokonce přímo lži. Konkrétní příklady jsem již uváděl v předchozích článcích, i ve Vratislavickém Zpravodaji a je možno si je zpětně vyhledat.
Závěrem mohu jen konstatovat, že křeslo starosty ve Vratislavicích je asi existenční záležitost pro Lukáše Pohanku. Vede velmi úporný předvolební boj, aby získal důvěru a hlasy občanů. Protože ho osobně znám, pro jeho morální profil moji důvěru ani hlas voliče nezíská.

Ing. Petr Jeništa

(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

Komentáře jsou uzavřeny.

 

 
 
previous next
X