Doplněk k 7.části

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

Tak jsem dnes obdržel další volební program, a sice KDU-ČSL.
Kromě bodů podobných nebo totožných jako spousta dalších volebních stran mě zaujal jeden, který jsem v jiných volebních programech nenašel. Je to Zaměstnanost, s těmito upřesňujícími body – podpora a rozvoj zaměstnanosti ve stávajících průmyslových zónách, příprava a podpora podnikatelských aktivit, příprava rozvojových projektů ….. Ani ODS si takové cíle nedala a to by je měla mít jako hlavní body. Tak nyní jsem jenom zvědav, jak křesťané a jim sympatizující přesvědčí podnikatele, aby v našem městském obvodu zakládali firmy a podnikali. Kéž by se jim to podařilo, naše obecní kasa potřebuje zvýšit příjmy….
„Mile jsem byl překvapen osobním dopisem od L.Pohanky.“ Fascinuje mne ta jeho asertivita tvrdit to, co je polopravda, jako hotovou věc. Abych byl konkrétní, jedná se o „dostavbu kanalizace při ulici Tanvaldská a Východní“. Ano Tanvaldská úplně zrealizována, Východní jen částečně a z jejich obyvatel, s domy dále od Tanvaldské, si dělá tímto tvrzením sprostou legraci! A spousta dalších polopravd….
Ten osobní dopis a jeho roznáška, vydávání Vratislavického občasníku a distribuce, předvolební koláčky, to vše musel pan Pohanka zaplatit a lze předpokládat že ze svého ( pochybuji, že to platila SLK, která ho ani neumístila na kandidátku do SML).
Proto se mi neustále vtírá na mysl otázka. Proč tak a s takovými soukromými výdaji bojuje o starostovské křeslo ? Je pan Pohanka takový lidumil, že je ochoten investovat do Vratislavičáků i své peníze zcela bezištně, nebo právě s vědomím, že se mu tyto investice několikanásobně vrátí ve formě platu a odměny starosty ? V porovnání příjmu starosty třeba s platy ve výrobní nebo obchodní firmě,to by musel mít dobré vzdělání a znalosti a být na pozici odborníka-specialisty a nebo na dost vysoké manažerské funkci, aby dosáhl na takovou výši.

Ing.Petr Jeništa

(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

6 komentářů u článku Doplněk k 7.části

 1. Petr Jirásko

  Všimněte si jedné zajímavosti. Ve Vratislavicích jde do voleb 9 subjektů, tj. 135 lidí. Kolik z nich má upřímný zájem pracovat pro obec? Stačí si připomenout, kolik z nás se pravidelně zúčastňovalo veřejných zasedání zastupitelstva. Bylo nás v době zasedání v budově úřadu tak do deseti, lepší to bylo v KC101010. Ale vždy jsme se potkali známé tváře. Kolik lidí z kandidátek tam někdy bylo? Kdyby tam byla pouhá polovina kandidátů, bylo by plno. Vím o několika z nich, tak do počtu prstů jedné ruky. Ale jakmile se chystá korýtko, vepříci začínají chrochtat. I když korýtko po Pohankově řádění bude skoro prázdné, vždy se přisype nějaká dotace, kde si budou moci líznout. Strašné! Ukázkou je např. naprosto tragická kandidátka KDU-ČSL. A co lídr ČSSD? Asi si myslí, že jsme ztratili paměť!!!

  (0)(0)
 2. Petr Jirásko

  Pohankova odborná a morální nezpůsobilost mu samozřejmě jinou kariéru, než politickou, neumožňuje. Ale POZOR!
  Je to velice schopný intrikán a lhář, za kterým stojí klientelistické zájmy neviditelných, ale vlivných osob. Jak jinak by týden před volbami, v hlavních zprávách Primy (dnes), byla lživá a účelová reportáž zaměřená proti současnému vedení obce. Tím „spravedlivým ochráncem“ Vratislavic je opět Pohanka. Už se ho nikdo nezeptá, kde je majetek Vratislavic za půl miliardy (!), který rozprodal v době svého starostování. Dnešní reportáž na Primě je opět jedna z jeho zákeřných špinavostí.

  (0)(0)
 3. Ing.Petr Jeništa

  Poznámka k prvnímu komentáři Petra Jiráska:
  Já osobně jsem vděčen té mlčící většině z těch 138 občanů-kandidátů kterým nejde o koryto za to, že vůbec našli osobní odvahu a nechali se zapsat jako kandidáti na volební listinu, i když pouze do počtu ( tzv. křoví). Díky jim alespoň za tuto aktivitu! Protože kdyby bylo mezi námi více občanů, kteří se chtějí angažovat v zájmu ostatních (ve smyslu obecního zájmu), pak by byl i větší tlak na kandidátky a nedostali by se na přední místa ti, kterým jde třeba pouze o to koryto :-))! A také by bylo účastno více občanů na jednáních ZMO....

  (0)(0)
 4. Vláďa Macek

  K těm korýtkům: Ono je to podle mých znalostí trošku jinak. Vysvětlovali mi, že kandidátky, které nejsou naplněné do 100%, jsou ve volebním systému znevýhodněny "krácením hlasů". Strany se tedy snaží je naplnit, i když těch agilních lidí je jen pár a vyskytují se nahoře.

  (0)(0)
 5. Vláďa Macek

  Doporučuji http://39xliberec.cz/ a hlavně, kdo má trochu více času a může se tak na hodinku soustředit, dole je odkazovaný článek politologa Tomáše Lebedy, kde jsem se o zavádějícím systému komunálních voleb dozvěděl věci, že jsem zíral. Na webu, který z něj prý čerpal, jsou ty zásadní informace a dopady jen tak cudně letmo zmíněny na stránce Příklady.

  (0)(0)
 6. Ing.Petr Jeništa

  Zdravím Vladimíra a děkuji mu za přínosný odkaz! Má pravdu v tom, že občanům není perfektně vysvětlen dopad různých možností volby (jako ve zmiňovaném odkazu T.Lebedy)a spousta z nás, občanů, má zkreslené představy o důsledku své volby. K tomu souhlasím se závěrem T.Lebedy, že by se volební systém ( hlavně jeho aplikace při vyhodnocování hlasů) měl zjednodušit tak,aby byl občanům jasný a zřejmý a svým způsobem "spravedlivější". Jedna z možností je i přímá volba starosty o které se nyní diskutuje....

  (0)(0)
 

 
 
previous next
X