Červen 2013: Ozvěny ze zastupitelstva

Vyberte audiozáznam, který chcete načíst do přehrávače.

previous next
 

V netradiční termín – v úterý 11. června – se sešlo zastupitelstvo Vratislavic nad Nisou na svém dalším pravidelném zasedání. Starosta posunutý termín ospravedlňoval  majetkoprávními operacemi, které musí projít přes orgány Statutárního města. Prý aby žadatelé o pozemky nemuseli čekat do podzimu i s ohledem na to, že musí složit jistinu. Kvůli „dobrodiní“ ale příslušné materiály neprošly finančním výborem, jak argumentoval p. Braun (ODS). Ba co víc, zastupitelé je v mnoha případech dostali až na stůl (například rozpočtové opatření…)!

P. Jech (KSČM) se ke kritice přidal a vyslovil obavu, že starosta svolává zastupitelstvo nikoli podle plánu, jak bylo domluveno, ale především s ohledem na to, aby se koalice sešla v rozhodující většině. Protože se ale opozici nepovedlo koaliční zastupitele přesvědčit, že není třeba spěchat, že lze svolat ještě v červnu řádné zastupitelstvo v termínu, který by vyhovoval i finančnímu výboru, rozhodla se opoziční sedmička zastupitelstvo opustit a nepřipustit tak spojování svých jmen s narychlo svařenými body.

Následně se zastupitelstvo proměnilo v nejčernější noční můru občanských aktivistů. Poloprázdná zasedací místnost, ticho. Jen občas přerušované starostou předčítajícím hlavičky bodů a shrnujícím rozhodnutí zastupitelů. A pak to neustálé pípání hlasovacího zařízení – symbol mašinerie v běhu.

Nebýt primáře Vytisky, který se ozval například proti nákupu krizového vybavení pro případ živelné katastrofy (?), materiálu, který spatřil světlo světa až v den zastupitelstva a nebyl předložen ani den předem na mimořádné radě (!), nabralo by to všechno rychlého konce. Bylo to divné, smutné, hnilé…

Sama jsem měla ten den pracovní povinnosti a přijela jsem jen na několik posledních minut. Při závěrečném proslovu starosty (vyprovokovaným primářem Vytiskou, který v závěru označil zastupitelstvo v osmi za frašku, mi bylo těžko. Na ustavující schůzi sdružení Naše Vratislavice jsem říkala, že fungující opozice a občanská společnost jsou jedinou existující nadějí, že „přežít lze s každým“.  Každý potřebuje dohled. Pravidla ale tvoří ten, kdo je v čele. A tohle nám tu ve Vratislavicích trochu uniká. Proč? Odpovězte si na tu otázku nejlépe sami.

Audiozáznam ze zastupitelstva

Jana Schlegelová, 16. června 2013.

(0)(0)

Pravidla diskuze na Našich Vratislavicích vychází z netikety

Nezapomínejte, že na druhém konci diskuze jsou lidé, nikoli počítač. Do diskuze na našem webu se snažte psát to, co byste ostatním dokázali říct i do očí.

Dodržujte obvyklá pravidla slušnosti normálního života. Co je nevhodné v obvyklém životě, je samozřejmě nevhodné i na internetu. Vaše diskuzní příspěvky by se měly vyvarovat nepodložených pomluv a lží. Urážlivé výroky vůči ostatním nejsou vítány. Budeme rádi, když svůj příspěvek uvedete pod svým reálným jménem.

A nakonec - vyhrazujeme si právo vulgární a hrubé výrazy nahrazovat hvězdičkami (vždy s příslušnou poznámkou o redakční editaci komentáře). Nedokážete-li se bez vulgarit vyjádřit, použijte hvězdičky rovnou sami. :-)

Děkujeme Vám, že diskutujete na našem webu a respektujete tyto zásady!

Jeden komentář u článku Červen 2013: Ozvěny ze zastupitelstva

  1. Ing. Petr Jeništa

    S názorem autorky článku mohu jen souhlasit. Já jsem byl na rozdíl od ní na jednání Zastupitelstva MO hned od začátku a pak jsem po půlce jednání znechuceně odešel. Připadalo mi to jak na schůzi nějaké zednářské lóže, všichni zbývající zastupitelé poslušně zvedali ruce a všechny návrhy starostovi bez diskuze schvalovali. Svůj komplexní názor na červnové jednání jsem napsal do článku, který jsem předal ke zveřejnění Mgr. Hoření (předsedkyni redakční rady)ve Vratislavickém Zpravodaji. Měl by být zveřejněn v červencovém čísle.

    (0)(0)
 

 
 
previous next
X